XI edycja Statuetek Przyjaźni

Jak co roku podczas uroczystej gali w czasie której wręczono Statuetki Przyjaźni, Społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 5 w Częstochowie uhonorowała życzliwe sobie osoby.

Historia Statuetki ma już 11 lat. Po raz pierwszy wręczono je w 2003 roku. Autorem statuetki przedstawiającej dzieci, które trzymają w dłoniach dwa przenikające się serca, jest częstochowski artysta plastyk – Stefan Pala.

W tym roku w gronie nagrodzonych znaleźli się przedstawiciele władz miasta: Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk i Zdzisław Wolski - Przewodniczący Rady Miasta Częstochowy - za wrażliwość na potrzeby dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin oraz całokształt działań przekładających się na wyższy poziom działań edukacyjno–terapeutycznych Ośrodka.

{gallery}statuetki-przyj-1-id-11640{/gallery}

Dzięki wsparciu władz Częstochowy Ośrodek pozyskał fundusze na wykonanie prac modernizacyjno-remontowych. Realizacja inwestycji zapewni dogodne i bezpieczne warunki dla radosnego i wszechstronnego rozwoju podopiecznych placówki. Za zaangażowanie i ofiarność Statuetkę otrzymała Pani Marzena Welgryn - Firma ARTMEDAL. Panu Krzysztofowi Kołaczykowi - Prezesowi Klubu Sportowego RKS Raków Statuetkę przyznano za zorganizowanie charytatywnego dnia Dziecka i wzbogacenie bazy sportowo-rekreacyjnej.

Szczególnym akcentem tegorocznej Gali było wyróżnienie komandosów z Jednostki Wojskowej w Lublińcu. Za życzliwość i pomoc w organizowanych przez Ośrodek Jurajskich Piknikach Rodzinnych integrujących środowiska osób niepełnosprawnych oraz ich rodzin ze społeczeństwem Statuetkę otrzymał pułkownik Wiesław Kukuła - Dowódca Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu, Złotego Anioła otrzymał chorąży Jacek Spodniewski, a Statuetkę Super Przyjaciela otrzymał Krzysztof Koselski – starszy chorąży sztabowy rezerwy ,Skarbnik WKB META Lubliniec.

Przyznaną po raz pierwszy w tym roku nagrodę „Serce za serce” otrzymał Szymon Szlendak - młody, częstochowski kucharz, pracujący na codzień u Karola Okrasy, związany z Ośrodkiem od czasów gimnazjum.

{gallery}statuetki-przyj-2-id-11640{/gallery}

Każda Gala jest niepowtarzalna, ma inny motyw przewodni i każda niezmiennie dostarcza wielu wzruszeń obecnym na gali rodzicom, dzieciom, laureatom i zaproszonym gościom.

Tegoroczna impreza zorganizowana została w konwencji lat dwudziestych i trzydziestych. Do szlagierów z tamtego okresu występowali wychowankowie placówki z Zespołów „Promyczki” i „Mandaryn”. Uroczystość swoim występem uświetniła Pani Paula Kwietniewska – aktorka i wokalistka. Nie zabrakło także tanga w wykonaniu młodych tancerzy z zaprzyjaźnionego Zespołu tanecznego „Splot”. Nie zabrakło przede wszystkim przyjaciół Ośrodka , którzy każdego dnia wspierają placówkę, a podczas Gali odbierają należne im podziękowania, bo jak sami podkreślają „nikt nie dziękuję nam, tak pięknie jak wasi wychowankowie”.

cz.info.pl; źródło: SOSW Nr 5 Częstochowa, foto: Jakub Zembik, Zbyszek Milka