Skra rozpoczyna sparingowe granie od triumfu

W pierwszym spotkaniu sparingowym w zimowym okresie przygotowawczym piłkarze naszego zespołu pokonali Polonię Bytom 3:2. Dwie bramki dla Skry zdobył Adam Mesjasz, a jedno trafienie zanotował środkowy napastnik, Maciej Mas.

Od samego początku dzisiejszego spotkania podopieczni trenera Dziółki próbowali narzucić rywalom swój styl.

W pierwszych 20. minutach naprawdę dobrze wyglądała organizacja gry naszej drużyny, która często odzyskiwała piłkę na połowie przeciwnika. Dobra postawa przełożyła się na pierwsze trafienie naszego zespołu – autorstwa Macieja Masa, który w 3. minucie wykorzystał doskonałe dośrodkowanie Piotra Noconia.

Piłkarze Polonii mieli duże problemy z wyprowadzeniem piłki i przez długi czas nie potrafili omijać agresywnego pressingu, który zakładali gracze naszego zespołu. Zawodnicy trenera Dziółki grali kombinacyjnie i tworzyli kolejne niezłe sytuacje do strzelenia bramki. W miarę upływu czasu mecz się jednak wyrównał, a Polonia również wykreowała sobie groźną okazję. Nasi rywale umiejętnie wykorzystali nie najlepsze zachowanie piłkarzy Skry przy wyprowadzeniu piłki i naszą drużynę w sytuacji sam na sam musiał ratować Nikodem Sujecki.

Chwilę później w dobrej sytuacji znalazł się Piotr Nocoń, który głową wykończył bardzo precyzyjne dośrodkowanie Bartka Burmana. Kolejne minuty przyniosły bardzo dobrą akcję zapoczątkowaną odbiorem Przemysława Sajdaka i umiejętnie rozegraną przez Niedbałę i Noconia.

Jednak w końcowej fazie pierwszej połowy zamieszanie w naszej „szesnastce” wykorzystali gracze Polonii. Jeden z naszych piłkarzy faulował rywala w polu karnym, a sędzia podyktował „jedenastkę”, którą pewnie wykorzystał zawodnik z Bytomia.

Druga część gry była bardziej wyrównana i nie obfitowała w zbyt duża liczbę sytuacji podbramkowych. Lepiej weszli w nią nasi rywale, bowiem po zagraniu ręką jednego z naszych graczy, arbiter ponownie wskazał na „wapno”. Młody bramkarz, Jakub Hajda, miał już piłkę na swoich rękach, lecz uderzenie zawodnika Polonii było na tyle silne, że piłka ostatecznie zatrzepotała w siatce.

Nasza drużyna doskonale jednak odpowiedziała na bramkę przeciwników. Futbolówkę w okolicach 35. metra ustawił Adam Mesjasz, który popisał się fenomenalnym uderzeniem z rzutu wolnego. To kolejna kapitalna bramka naszego defensora. Przypomnijmy, ze w jesiennym starciu z GKS – em Jastrzębie „Messi” popisał się jeszcze piękniejszym strzałem.

W dalszej części spotkania na boisku pojawiło się kilku młodych graczy Skry Częstochowa i trzeba przyznać, że adepci naszej Akademii pokazali się z dobrej strony. Na myśl przychodzi nam chociażby świetna akcja Oskara Krawczyka, który wyłożył piłkę do strzału Mateuszowi Magdziarzowi. Strzał wahadłowego Skry został jednak zablokowany.

W 82. minucie spotkania nasi piłkarze po raz kolejny pokazali, jak dobrze potrafią korzystać ze stałych fragmentów gry. Dośrodkowanie z rzutu rożnego świetnie wykończył Adam Mesjasz, strzelając swoją drugą bramkę w dzisiejszym spotkaniu.

Nasi piłkarze spokojnie utrzymali prowadzenie do ostatniego gwizdka sędziego, odnosząc pierwsze zwycięstwo w tym roku kalendarzowym. Podopieczni trenera Jakuba Dziółki już za tydzień rozegrają kolejny mecz sparingowy – z drużyną Garbarni Kraków.

Polonia Bytom – Skra Częstochowa 2:3
Skra Częstochowa
Pierwsza połowa: Sujecki – Zawodnik Testowany, Holik, Brusiło – Burman, Szymański, Sajdak, Lukoszek. Nocoń, Niedbała – Mas
Druga połowa: Hajda – Zawodnik Testowany (Magdziarz), Arak, Mesjasz – Napora, Baranowicz, Sajdak (Olejnik), Winiarczyk, Niedbała (Żabik), Kwietniewski – Mas (Krawczyk)