Pięć setów w częstochowskich derbach 2. Ligi

W sobotę w Częstochowie byliśmy świadkami derbów AZS-owskich drużyn siatkarskich. AZS podejmował Ec-Team AZS Stoelzle, a na bra emocji tego nie nie mogliśmy narzekać. Siatkarze obu biało-zielonych drużyn zafundowali nam pięciosetowe spotkanie, w którym górą okazali się być ci, którym dziś przypadła rola gości.

Padł wynik 2:3.

Miejscem zmagań siatkarzy dwóch częstochowskich drużyn była Halia Polonia. Lider - AZS Częstochowa podejmował Eco-Team AZS Stoelzle i co ciekawe, to właśnie derbowy rywal był jedyną ekipą w tym sezonie, która znalazła sposób na AZS. Poprzednie derby Eco-Team wygrał 3:2, a już przed startem tego meczu mówiło się, że czeka nas powtórka z rozrywki.

Sobotnie starcie lepiej rozpoczęło się dla Eco-Team AZS-u, który inauguracyjnego seta wygrał 25:20. Kilkanaście minut później mieliśmy już remis, a trzeci set padł łupem miejscowych siatkarzy, którym nie udało się postawić kropki nad "i", a to Eco-Team AZS doprowadził do wyrównania. Taki stan oznaczał, że o losach starcia zadecyduje tie-break.

Ostatnia partia była już dziełem zniszczenia Eco-Team AZS-u Stoelzle, który zgarnął triumf 15:9 i w całym spotkaniu 3:2.

AZS Częstochowa – Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa 2:3 (20:25; 25:17; 25:17; 23:25; 9:15)