Porażka podopiecznych Dragana Ristanovica w Dąbrowie Górniczej

Koszykarze AK Iskry Częstochowa w środowy wieczór w HWS Centrum w Dąbrowie Górniczej rywalizowali o kolejne w tym sezonie punkty na drugoligowych parkietach. Niestety, podopiecznym Dragana Ristanovica walkę udało się nawiązać tylko w jednej kwarcie.

Częstochowianie odnieśli wysoką porażkę.

W Dąbrowie Górniczej od początku spotkanie przebiegało pod dyktando miejscowego MKS-u II. Gospodarze już w pierwszej kwarcie pokazali pazur wygrywając 29:21, co pokazało, że AK Iskrze będzie bardzo ciężko o korzystny wynik. Niestety dla częstochowian, kolejne dwie kwarty dały w sumie ledwie 32 punkty, gdy MKS II dwukrotnie zapisał na swoim koncie po 29 oczek. Dopiero w ostatniej fazie meczu AK Iskra nawiązała bardziej wyrównaną walkę, ale też przegrają, choć tym razem trzema punktami.

W zespole Dragana Ristanovica najskuteczniejszym graczem na parkiecie był Jarosław Formiczow. Koszykarz, który na koszulce występuje z numerem 33 rzucił dwadzieścia cztery punkty. Szesnaście oczek dorzucił Adrian Płaczek i po piętnaście Adam Michalak oraz Michał Czekaj. Wśród gospodarzy najskuteczniejszy był Wiktor Rajewicz, który uzyskał 31 punktów.