Pięć bramek i zwycięstwo Rakowa

Raków Częstochowa wygrał z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza 3:2 w meczu 12. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Czerwono-Niebiescy świetnie rozpoczęli mecz. Po faulu na Franie Tudorze do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Ivi Lopez. Jego strzał obronił bramkarz gości, ale dobitka Vladislavsa Gutkovskisa była skuteczna.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście.

W zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Nemanja Tekijaski i mocnym strzałem pokonał Vladana Kovacevicia. Chwilę później bramką odpowiedział Ivi Lopez, a w 77. minucie prowadzenie podwyższył Tomas Petrasek. Tuż przed końcem meczu Mesanović zdobył kontaktową bramkę dla Bruk-Bet Termaliki, ale więcej bramek już nie padło.

Przed Czerwono-Niebieskimi krótka przerwa, bowiem już we wtorek w meczu 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski na wyjeździe zagrają z KKS-em Kalisz, a w niedzielę udadzą się do Łęcznej na mecz z Górnikiem. Kolejne ligowe emocje przy Limanowskiego 83 już 7 listopada, kiedy drużyna trenera Marka Papszuna będzie podejmować Pogoń Szczecin. Otwarta sprzedaż biletów na to spotkanie wystartuje w poniedziałek, 25 października o godzinie 10:00.

Raków Częstochowa - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3:2 (1:0)
Bramki: Gutkovskis 6', Lopez 63', Petrasek 77' - Tekijaski 58', Mesanović 90'

Raków: Kovačević - Petrášek, Niewulis, Arsenić (46. Rundić), Poletanović, Lederman (69. Szelągowski), Gwilia, Tudor, Kun (84. Kun), Ivi (84. Sturgeon), Gutkovskis (75. Guedes)
Bruk-Bet: Loska - Grabowski (46. Hlousek), Tekijaski, Grzybek, Wlazło, Bezpalec, Hubinek, Wasielewski, Zeman (81. Gergel), Bonecki (73. Radwański), Śpiewak (81. Mesanović)