Świetny wrzesień w wykonaniu Nordic Team Częstochowa

Dwa medale Mistrzostw Europy, 4 miejsca na podium w Pucharze Świata, trzy medale Mistrzostw Polski i dwa miejsca na podium Pucharu Polski - tak wyglądał wrzesień w wykonaniu częstochowskich kijkarzy.

2-3 września - Mistrzostwa Europy organizacji INWA (International Nordic Walking Federation) na terenie Aeroklubu Radomskiego w Jedlińsku. Indywidualnie Daniel Wojtasiński zajął trzecie miejsce w kategorii M45 na dystansie 5-ciu kilometrów, a Zbigniew Szczęśniak był piąty w kategorii M60 na dystansie 10-ciu kilometrów.

W rywalizacji sztafet mieszanych 4x 5km nasza załoga w składzie Agnieszka Pinis, Anna Kweczka-Janeczek, Daniel Wojtasiński i Bartłomiej Dębski wywalczyła brązowe medale.

9 września - Puchar Polski w Hajnówce
Rafał Plewiński zwyciężył w kategorii M40, a Ewa Gembuś była trzecia w kategorii K50, oboje na dystansie 10-ciu kilometrów.

16 września Puchar Świata w Strbskie Pleso na Słowacji
Anna Kweczka-Janeczek zwyciężyła w kategorii K40, Daniel Wojtasiński i Jan Machowski zajęli drugie miejsca, odpowiednio w kategorii M40 i M70, Agnieszka Dybeł była trzecia w kategorii osób z niepełnosprawnościami, Małgorzata Niedźwiecka zajęła czwarte miejsce w kategorii K60 - wszyscy na dystansie 5-ciu kilometrów. Na dwukrotnie dłuższym dystansie Zbigniew Szczęśniak był piąty w kategorii M60.

24 września - Mistrzostwa Polski w półmaratonie w Tarnowskich Górach
Indywidualnie Magdalena Rajek zdobyła złoty medal w kategorii K45, a w rywalizacji sztafet 3x 7km Nordic Team Częstochowa wywalczył srebrny i brązowy medal. Trzecie miejsce w klasyfikacji sztafet męskich zajęła sztafeta w składzie Bartłomiej Dębski, Daniel Wojtasiński i Bogdan Barczyk. Na drugim stopniu podium w rywalizacji kobiecych sztafet 60+ ulokowały się Bożena Jurczyńska, Jolanta Barczyk i Małgorzata Niedźwiecka, a na piątym miejscu wśród męskich sztafet 60+ Jan Machowski, Zbigniew Szczęśniak i Mirosław Bartczak.

cz.info.pl; źródło i foto: Nordic Team Częstochowa