Sukcesy młodej szachistki Zuzanny Kamińskiej

Osiągnięcia 10-letniej Zuzanny Kamińskiej robią wrażenie. Z utytułowaną szachistką w Urzędzie Miasta spotkał się prezydent Częstochowy.

Spotkanie było okazją do przekazania gratulacji dziewczynce. Zuzanna Kamińska jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 47 i wychowanką Uczniowskiego Klubu Sportowego Hetman Częstochowa.

Jest mistrzynią Ogólnopolskich Mistrzostw Szkół i Przedszkoli z lat 2020, 2021, 2022, 2023. W ubiegłym roku otrzymała Nagrodę III stopnia Miasta Częstochowy za wybitne osiągnięcia sportowe w 2021 roku, a w tym roku otrzymała Wyróżnienie Prezydenta Miasta Częstochowy za wybitne osiągnięcia sportowe w 2022 roku.

Jest tegoroczną potrójną Mistrzynią Polski do lat 10. - w szachach klasycznych, szybkich i błyskawicznych. Została także powołana przez Zarząd Polskiego Związku Szachowego do Kadry Narodowej Juniorów. W tym roku zdobyła brązowy medal na Indywidualnych Mistrzostwach Europy Juniorek do lat 10. w Rumunii.

Ze Słowenii, gdzie rozgrywano Mistrzostwa Europy Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych, przywiozła dwa srebrne medale (indywidualnie i drużynowo) w Szachach Szybkich i brąz w Indywidualnych Mistrzostwach Juniorek do lat 10. w Szachach Błyskawicznych.

W rozwój kariery młodziutkiej zawodniczki zaangażowani są jej rodzice. Ojciec Zuzanny opowiadał, że treningi zaczęła w wieku 5 i pół roku. Od samego początku szachistka podchodziła do zajęć z wielką pasją. W najbliższych dniach wystartuje podczas mistrzostw świata w Egipcie - trzymamy kciuki!

cz.info.pl; źródło: BP UM Częstochowa