Częstochowskie Bańki Miłości 2015

W tym roku, 25 kwietnia po raz czwarty w Częstochowie puszczamy bańki mydlane z okazji Dnia Świadomości Alienacji Rodzicielskiej.

Wszystkich chętnych do wspólnej zabawy gościć będzie Centrum Handlowe Auchan Częstochowa w Poczesnej przy ul. Krakowskiej 10. Ruszamy o godz. 13 i bawimy się do ostatniej bańki.

Zachęcamy jednak by o Bańkach Miłości pamiętać każdego dnia, choćby przez chwilę... wspólnie puszczane bańki mydlane, co prawda tylko symbolizują miłość, która nas wznosi i która nie może być przerywana tak jak to się dzieje na skutek alienacji rodzicielskiej, ale to jest czas wspólnej radości i oby tych chwil było jak najwięcej, również we wspomnieniach.

By nam wszystkim to ułatwić inicjujemy Kampanię na Rzecz Pogodnego Dzieciństwa obfitującą w liczne wydarzenia. Dorosłym będziemy przypominać o tym, jak wielkie znaczenie dla dzieci ma miłość obojga rodziców. Na pewno częściej zaczniecie puszczać bańki mydlane i za rok to nie będzie już takie wyjątkowe, jakkolwiek zawsze będzie nas radowało.



Alienacja rodzicielska to zespół świadomych lub nieświadomych zachowań prowadzących do powstawania zaburzeń w relacji pomiędzy dzieckiem, a drugim rodzicem czyli niszczenie więzi dziecka z drugim rodzicem.

Stosowane metody alienacji rodzicielskiej - to manipulowanie strachem i lękami dziecka, szantaż emocjonalny, utrudnianie kontaktów dziecka z drugim rodzicem oraz inne negatywne działania, prowadzące do niszczenia ich wzajemnych relacji.

Alienacja rodzicielska może przyczyniać się do powstawania u dziecka zaburzeń zdrowotnych, emocjonalnych, rozwojowych i dotyczących zachowania. Często stosowana jest przez głównego opiekuna w szkodliwych działaniach mających doprowadzić do wykluczenia z życia dziecka drugiego rodzica. Niejednokrotnie jest ukrywana pod płaszczykiem konfliktu lub walki rodziców.

Alienacja rodzicielska - to przemoc emocjonalna wobec dziecka i drugiego rodzica. Jej negatywne efekty dla relacji pomiędzy dzieckiem, a drugim rodzicem mogą być różne, o różnym stopniu nasilenia i nie da się ich przedstawić w postaci jednoznacznego syndromu lub zespołu np. poddawane alienacji rodzicielskiej dziecko może odrzucać i oczerniać drugiego rodzica lub być agresywne wobec alienatora czy nawet uciec od niego do drugiego rodzica.

27 maja 2014 roku w Senacie Rzeczpospolitej Polskiej odbyło się seminaryjne posiedzenie Komisji Rodziny i Polityki Społecznej, zorganizowane wspólnie z sejmową Komisją Polityki Społecznej i Rodziny we współpracy z Komitetem Przestrogi przed Oddzieleniem Rodzica pt. "Alienacja rodzicielska jako przemoc wobec dziecka w sytuacji rozpadu związku jego rodziców".
http://senat.gov.pl/diariusz/posiedzenia-komisji/art,6901,27-maja-2014-r-.html

Koordnatorem i inicjatorem akcji w Częstochowie jest Zbigniew Maciej Matyszczak.

Zapraszamy również do przeczytania „Szczęśliwe dzieciństwo - fanaberia, czy bezdyskusyjna potrzeba...?” w piku do pobrania poniżej.

 

 

cz.info.pl