Kraków Street Band, czyli kto szuka ten znajduje...

... chociaż czasami trudno się zdecydować i trudno wybrać spośród naprawdę wielu weekendowych propozycji. Tym razem podziwiamy Kraków Street Band – zespół, którego płyta „Going Away” była nominowana do tegorocznych nagród muzycznych Fryderyki 2019 w kategorii Album Roku Blues/Country.

Ośmioosobowy, głównie śpiewający po angielsku skład z Łukaszem Wiśniewskim na czele oraz Tomaszem Krukiem piszącym wszystkie teksty, wystartował w Restauracji Klimaty przy ul Wieluńskiej w sobotni wieczór dokładnie o 19.41. Coś w tych artystach niezwykłego jest, że z niebywałą lekkością, prawie natychmiast nawiązują więź z publicznością i tworzą „nomen omen” świetny klubowy klimat w zasadzie od razu na wejściu.

kraków street band

Wielowątkowość stylów muzycznych, oraz radość jaką te dźwięki niosą, sprawiają wrażenie, że zna się ten oktet od zawsze, a do tego jeszcze artyści wnoszą luz i spontaniczność szantowego grania gdzieś na łajbie. Słychać tu i country i reagge i co komu jeszcze w duszy może grać. Jest w czym wybierać, bo menu serwowane przez muzyków z Krakowa jest wyśmienite, niewymuszone i jednocześnie eleganckie.

Do posłuchania i poczytania o zespole tutaj: http://www.krakowstreetband.com/pl, ale warto już teraz cytować fragment z ich strony, który znakomicie charakteryzuje twórczość KSB: „Aktualnie muzycy promują swój najnowszy, trzeci już w dorobku album »Going Away«. Płyta oparta jest w całości na autorskim materiale. Składa się na nią 11 żywych, bezpretensjonalnych piosenek, zgrabnie balansujących między nowoczesnym folkiem, jazzem i bluesem.”

Swoją drogą – jak oni się pomieścili na maleńkiej scenie Klimatów trudno zgadnąć, niemniej jednak bez gwiazdorzenia, zadzierania nosa ale za to z szacunkiem dla widzów grali prawie do godziny 22.00 raz po raz serwując coś specjalnego: a to Odę do radości – hymn UE, czy śpiewając i grając zupełnie unplugget. Koncert zgromadził na niewielkiej i ślicznej sali rzeszę fanów dobrej muzyki, którzy wypełnili lokal do ostatniego miejsca. Warto też podkreślić, że sala koncertowa posiada doskonałą akustykę.

Częstochowa serwuje nam duże wydarzenia, goszczące teatry, koncerty czy pikniki, które zajmują całe aleje, wypełniają całe sale filharmonii, teatru czy Klubu Politechnik, niemniej jednak warto – naprawdę czasami warto zanurzyć się w czymś tak kameralnym, migotliwym i wysublimowanym jak właśnie sobotni koncert - spotkanie z zespołem Kraków Street Band. Kraków Street Band powstał w 2014 roku i początkowo wszystkie działania muzyczne odbywały się jedynie na Krakowskim Rynku. Zespół dostał się do finału programu Must Be The Music, zdobywając doskonałe opinie jury na każdym etapie konkursu. W corocznej ankiecie czasopisma „Twój Blues” Kraków Street Band uzyskał kolejno tytuły „Odkrycie Roku 2014” oraz „Zespół Roku 2015”.  

dla cz.info.pl AgaO; foto: Kornel Orłowski

{gallery}00_fotorelacje/krakow-st-b-id-23326:120:81:0:0:jquery_magnificpopup:Sleek{/gallery}