Kończy się termin na składanie korekt dokumentów. ZUS w Częstochowie zaprasza na szkolenie online

Płatnicy składek mogą składać korekty dokumentów rozliczeniowych za lata 1999-2021 tylko do 1 stycznia 2024 r. Czasu zostało coraz mniej. W związku z tym Oddział ZUS w Częstochowie przygotował bezpłatne szkolenie z tego tematu. Odbędzie się ono w środę, 29 listopada. Webinar prowadzony będzie za pomocą platformy Cisco Webex Meeting.

Aby wziąć udział w szkoleniu do 28 listopada można się zapisać wysyłając swoje zgłoszenie na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Należy podać swoje imię i nazwisko, datę i tytuł szkolenia, adres e-mail (na który ZUS wyśle zaproszenie z linkiem na szkolenie), nazwę firmy (opcjonalnie) oraz numer telefonu do kontaktu.

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest dołączenie do zgłoszenia podpisanego oświadczeniem RODO. – Wszystkie informacje o tym jak zapisać się na szkolenie, niezbędne dokumenty do wypełnienia w tym oświadczenie RODO, można uzyskać ze strony internetowej konkretnego szkolenia. Wystarczy wejść na stronę www.zus.pl, następnie w zakładkę „Szkolenia i wydarzenia” i po wpisaniu miejscowości Częstochowa, znajdziemy szkolenie oraz wszelkie informacje, które będą nam potrzebne do zapisu się na wydarzenie – podpowiada Beata Kopczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w województwie śląskim.

Szkolenie „Ważne daty dla Przedsiębiorców - korygowanie dokumentów rozliczeniowych” odbędzie się w środę, 29 listopada o godz. 11.00.

Nieprzekraczalne terminy
ZUS przypomnina, od 2022 roku obowiązują nowe terminy, w jakich płatnicy składek mogą przekazywać korekty dokumentów rozliczeniowych (deklaracji rozliczeniowej i imiennych raportów miesięcznych). Do 1 stycznia 2024 r. płatnik składek może skorygować dokumenty rozliczeniowe, które były złożone za okres od stycznia 1999 r. do grudnia 2021 r. Natomiast korekty dokumentów rozliczeniowych złożonych za okres od stycznia 2022 r. płatnik może przekazać w ciągu 5 lat od terminu płatności składek za dany miesiąc kalendarzowy.

Wsparcie ZUS dla płatników
Jeśli ktoś nie będzie mógł skorzystać ze szkolenia, zawsze może liczyć na pomoc pracowników w Centrum Obsługi Telefonicznej (COT) – tel. 22 560-16-00, podczas e-wizyty w ZUS, a także w dowolnej placówce ZUS. Płatnicy, którzy składają dokumenty przez program Płatnik lub e-Płatnik mogą także zwrócić się z wnioskiem o udostępnienie plików KEDU z danymi za okresy wcześniejsze niż te, które mają w swojej bazie danych.

cz.info.pl; źródło: Informacja prasowa ZUS