Oddaj książkę, stwórz bibliotekę

Ruszyła ogólnopolska Kmapania Zaczytani, również w naszym mieście można oddawać książki, które trafią do Małych Pacjentów przebywającyh w szpitalach na oddziałach dziecięcych.

Zaczytani planują stworzenie społecznych bibliotek na oddziałach dziecięcych oraz zebranie tylu książek by ofiarować po jednej  każdemu dziecku przyjętemu do szpitala. Współpracują z kilkudziesięcioma szpitalami z całej Polski.

Jak to się zaczęło?
W grudniu 2012 r organizatorzy Zaczytanych postanowili odnowić oddział dziecięcy w Brzeskim Centrum Medycznym.  Zgromadzili około 30 -stu wolontariuszów, pomalowali kilka pomieszczeń.

Na ścianach  w szpitalu pojawiły się bajkowe postacie. Brakowało  tylko książek! Zaczytani rozpoczęła zbiórkę w mieście. Szybko zebrali 2 000 książek  i stworzyli biblioteczkę.

Największą radością była wiadomość, że mamy zaczęły czytać swoim dzieciom przebywających w szpitalu. Postanowiliśmy stworzyć ogólnopolską kampanię, dzięki której  pomożemy dzieciom, zaszczepimy miłość do książek, a jednocześnie zaangażowała by społeczeństwo  - mówi Agnieszka Pawlak z Zaczytanych .

Jak możecie pomóc? Dołączcie do pomocnych sówek!
Organizatorzy chcą sprowokować społeczne poruszenie! Zaczytanych może tworzyć wraz z nimi każdy!

Możesz przynieść swoją ulubioną książkę z młodości, taką którą już przeczytały Twoje dzieci lub zupełnie nową! Książki i bajki możesz przekazać na dwa sposoby;
Przynieść je osobiście i zostawić w jednym z punktów zbiórek:
- Miejskie Przedszkole nr 32
- Niepubliczne Przedszkole Baśniowa Kraina
- Niepubliczne Przedszkole Czerwony Kapturek
- Miejskie Przedszkole 37
- Miejskie Przedszkole Nr 21
- Miejskie Przedszkole Nr 29
- Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 53
- Gimnazjum nr 5

Możesz również stworzyć miejsce zbiórki! (w szkole, przedszkolu, w miejscu pracy, klubie itp.). Informuj znajomych, pisz o zaczytanych, udostępniaj ich aktualności! Zapraszamy na oficjalną stronę kampanii www.zaczytani.org.

Zaczytani otrzymali Patronat Honorowy Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej.
W tej chwili Zaczytanym pomagają dwie zaczytane firmy: Cemex oraz KPMG. Firma CEMEX przeprowadzi zbiórkę książek również wśród swoich pracowników i wesprze małych pacjentów z naszego miasta.

Już w styczniu pierwsze otwarcia bibliotek w szpitalach w Częstochowie!

cz.info.pl; źródło: Zaczytani