Wędkarze w Szkole Podstawowej nr. 20

15 listopada w Szkole Podstawowej Nr.20 im Bohaterów 6 Pułku Piechoty mieszczącej się na ul. Łukasińskiego 70/74 odbyła się prelekcja dotycząca wędkarstwa.

Wzięły w niej udział dzieci z tej szkoły oraz z zaproszonej Szkoły Podstawowej nr 34 im. Aleksandra hr. Fredry mieszczącej się przy ul. Marii Dąbrowskiej 5/9, oczywiście towarzyszyło im grono pedagogiczne.

W sumie około 120 uczniów mogło dowiedzieć się o: historii Polskiego Związku Wędkarskiego, wodach i gatunkach ryb występujących na terenie Okręgu Częstochowskiego, wszystkich metodach wędkowania, sposobach ochrony naszych zasobów wodnych oraz o tym jak człowiek powinien zachowywać się nad wodą by nie szkodzić przyrodzie.

Wiedzę tą przekazali dzieciom: Prezes Okręgu PZW w Częstochowie Maciej Brudziński, Wiceprezes Zarządu Okręgu PZW w Częstochowie d/s młodzieży Grzegorz Śliwiński, Prezes Koła PZW "Okoń" Dariusz Kapinos i wiceprezes Koła PZW "Okoń" Zbigniew Sobierajski. Na koniec prelekcji odbył się mini konkurs, w którym zadawane były pytania związane z tematem wykładu, a poprawne odpowiedzi były nagradzane płytami DVD z tematyką wędkarską. Fundatorem tych płyt i inicjatorem całego tego spotkania z uczniami był Radny Miasta Częstochowa Dariusz Kapinos.

Na wielkie podziękowania zasługuje Pani Barbara Jura - Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr.20, która udostępniła salę gimnastyczną swojej szkoły umożliwiając członkom Polskiego Związku Wędkarskiego spotkanie z uczniami szkół.

cz.info.pl; źródło: Robert Amborski Rzecznik Okręgu PZW Częstochowa