„Wielkie pierdnięcie na zamknięcie”

Częstochowa town powoli zamiera, niedługo same kościoły zostaną. Nic tylko się modlić o nowy klub – mówi oburzony młody częstochowianin Łukasz Mszyca.

W naszym mieście dzieje się coraz gorzej. Jest mało „kulturalnych” miejsc w Częstochowie. Na dobrą sprawę do tej pory były trzy kluby, w których, można było doświadczyć kultury, w każdym tego słowa znaczeniu. Teraz jeden z nich, a mianowicie wszystkim tak dobrze znany, lubiany i doceniany Klub Teatr From Poland zostanie zamknięty.

W niedzielę 29 maja 2011, o godzinie 18:00 odbędzie się ostatnia impreza w tym miejscu, pod hasłem Impreza Klub Teatr From Poland is DEAD chilli wielkie pierdnięcie na zamknięcie.

Na imprezie zamykającej rozdział działalności w częstochowskiej kulturze alternatywnej pt. Klub Teatr From Poland zagrają:

Dżin end Dżoint Sound System, Golden Hen, ICUDub, Jah Ribbeck i inni...

Wstęp free !!!

- Kończymy działalność w lokalu przy Al. NMP 2, ale nie kończymy naszej aktywności w dziedzinie kultury - mówią właściciele klubu.

- Częstochowa zdycha...

- Dla Częstochowy to kulturalna masakra…

- Zaorać tą Częstochowę. Jaśnie mi święte miasto...

To tylko niektóre wypowiedzi zbulwersowanych mieszkańców naszego miasta, na wieść o zamknięciu klubu.

"TEATR FROM POLAND" powstał na gruzach kultowego w latach 90 teatru WIFIFI.. Tworzą go: Jarosław Filipski (założyciel, reżyser i aktor Teatru WIFIFI, organizator Radykalnych Nocy Teatralnych MESSIS, konstruktor teatralny w śląskich instytucjach kultury) oraz Wojciech Kowalski (czołowy aktor Teatru WIFIFI, występował w filmach wytwórni A'YOY związanej z kabaretem POTEM, happener i bibliotekarz), a także Anna Biernacka, Andrzej Gęsiarz, Joanna Chwastek, Monika Pieniążek i wielu innych młodych i zdolnych osób przy realizacjach spektakli plenerowych.

Jak sama nazwa wskazuje teatrem był z Polski. Jego twórcy zamieszkują w różnych miejscowościach tj. Częstochowa, Katowice, Kłobuck, Mysłowice itd. Robili teatr, bo jest on naszą pasją.

Klub to ponad 246 metrów powierzchni. Galeria sztuki współczesnej (dwie sale wystawiennicze). Scena Teatru from Poland. Siedziba Stowarzyszenia Proartystycznego „Integracja”. Sala koncertowa na około 350 osób. Bar.

- Teatr From Poland to fantastyczne miejsce, spędziłem tam kupę fajnego czasu w swoim życiu. Będąc na wielu dobrych koncertach, sam grając tam dobre koncerty mnóstwo razy. Pamiętam czas kiedy to robiliśmy co tydzień jam session z locko richterem i ekipa z Mirowa astkiem, lewym, trwały te jam session z dwa lata w TEATRZE FROM POLAND i zawsze miałem i mam tam dużo znajomych. Fajna atmosfera i ludziska. Naprawdę grałemem tam różne ciekawe koncerty i wogóle i wogóle. Andrzej HARY Lozowski prowadził tam warsztaty bębniarskie, a na koniec specjalne pozdrowienia dla moich przyjaciół Anity i Wojtka Kowalskiego,  którzy odpowiadają za Teatr From Poland. Duże buziaki, dzięki nim jest tam naprawdę spoko klimat. Wystawiam temu miejscu najwyższe loty i polecam wszystkim to miejsce, a zwłaszcza ludziom, którzy przyjeżdżają do Częstochowy na weekend. TEATR FROM POLAND powinien być jako jeden z najważniejszych miejsc odwiedzanych na kulturalnej mapie Częstochowy – mówił prawie rok temu Marek Marcel Lis.

 

KB, cz.info.pl