Banner Top

Zapowiedzi

MUMIO - „Kabaret Mumio”

politecznik munio 2022Legendarny spektakl komediowy „Kabaret Mumio” został przedstawiony publiczności już prawie 1000 razy, na scenach całego kraju.

Kabaret Mumio jest autorskim przedstawieniem Teatru Epty-a, opartym na własnych tekstach i muzyce. Stworzony został jako kameralny spektakl teatralny w konwencji kabaretowej. Stanowi wynik poszukiwań wywodzących się z tradycji i metod teatru off-owego.

Czytanie dramatu współczesnego

teatr nowy czytanie dramatu 2022l21 kwietnia 2022 roku o godz. 18:00 w Klubokawiarni ALternatywa 21, przy ul. Mielczarskiego 20 w Częstochowie startuje cykl czytań dramatów współczesnych.

Pierwszym tekstem, który przeczytają aktorzy Katarzyna Linke i Paweł Bilski jest „Najwięcej samobójstw zdarza się w niedzielę” autorstwa Anny Burzyńskiej.

Opis dramatu: Klara i Nikodem to para mieszkająca w dużym mieście. Obydwoje pracują w międzynarodowych korporacjach. Uwierzyli w trwałość swoich błyskotliwych karier, a nawet w swoją genialność na trudnym rynku zawodowym, gdzie dziesiątki i setki im podobnych, walczą między sobą o coraz lepsze samochody, imponujące gabinety, telefony komórkowe, członkostwo w elitarnych klubach, mieszkania w ekskluzywnych osiedlach, a nade wszystko o prestiż.

Rodzinny Festiwal Gier Planszowych ZGRYWUS

zgrywus 2022Festiwal o nazwie „Zgrywus” – adresowany do wszystkich amatorek i amatorów gier planszowych – ma się odbyć w Hali Sportowej przy ul. Żużlowej. Organizator chciałby, aby impreza przyciągnęła także osoby spoza Częstochowy i regionu.

Rodzinny Festiwal Gier Planszowych „Zgrywus” ma odbyć się 28 i 29 maja. Organizator zapowiada wstęp wolny dla wszystkich, którzy zechcą wziąć w nim udział.

Festiwal „Zgrywus” – w zamyśle organizatora – ma dołączyć do czołówki „planszówkowych” wydarzeń w kraju. Na podobne wydarzenia w innych dużych miastach (Katowicach, Warszawie, Gdańsku) ściągają gracze z całej Polski. Częstochowa – z racji dobrej lokalizacji – również ma szansę przyciągnąć amatorki i amatorów gier bez elektroniki z wielu zakątków kraju.

Justyna Talik - Jaki kolor ma czerwona kapusta?

mgs talik 2022Wystawa „Jaki kolor ma czerwona kapusta?” jest efektem poszukiwań artystycznych i eksperymentów malarskich prowadzonych przez Justynę Talik i mających na celu zgłębianie możliwości kolorystycznych roślinnych produktów spożywczych.

Artystka, od października 2020 roku, jest słuchaczką Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie, dyscyplina; sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki, gdzie w ramach studiów prowadzi badania wsparte praktyką. I tak – tytułowa czerwona kapusta wcale do końca czerwoną nie jest, a rozpiętość gamy barwnej zawartej w tym warzywie okazuje się zaskoczeniem. Kolory ukryte w warzywach, owocach czy jadalnych kwiatach, widoczne na pierwszy rzut oka, pod wpływem różnych czynników ulegają zmianom, a ich trwałość lub ulotność – są (również dla widza) przedmiotem obserwacji.

Grzegorz Pabel - Malarstwo

mgs pabel 2022Grzegorz Pabel urodził się w 1940 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ukończył malarstwo w Pracowni Jana Cybisa na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie pracował od 1967 roku.

Prowadził pracownię malarstwa na wydziale Architektury Wnętrz, następnie na Wydziale Grafiki. W latach 1991-1993 pełnił funkcję prorektora ASP w Warszawie. Od 1992 jest profesorem. W latach 1996-2007 roku prowadził Galerię Studio w Warszawie. Obecnie jest związany z Wyższą Szkołą Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie (WIT). Swoje prace prezentował na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Bogna Jarzemska-Misztalska - Głębia koloru

mgs jarzemska misztalska 2022Bogna Jarzemska-Misztalska urodziła się w 1979 roku w Częstochowie. Mieszka i pracuje w Warszawie. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, dyplom w 2003 roku.

Jej praca dyplomowa została wyróżniona statuetką prof. Józefa Szajny za nowatorstwo w sztuce i uznana za najlepszy dyplom z malarstwa 2003 roku. Laureatka nagród i wyróżnień, m.in. finalistka Międzynarodowego Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej Gdynia 2011 oraz 24. i 25. Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie.

Wernisaż wystawy Beaty Bebel

mgs bebel„Jestem po prostu malarką” – tak zwykła mówić o sobie Beata Bebel-Karankiewicz. I rzeczywiście – każdy z prezentowanych na wystawie obrazów potwierdza tę prawdę, że malarstwo było jej podstawowym językiem artystycznym, a celem twórczych poszukiwań – „struktura, bogactwo, proces powstawania materii malarskiej” .

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom w 1985 roku, na kierunku malarstwo, w pracowni Jana Szancenbacha. W 1997 roku uzyskała tytuł doktora w dziedzinie plastyka, na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Od 1988 roku pracowała w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie przygotowując do zawodu kolejne roczniki studentów.

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px