Paweł Łowicki Band PLB - 5 lat

Paweł Łowicki – autor tekstów, poeta, kompozytor, aranżer i wokalista o charakterystycznym brzmieniu głosu. Współpracował z wieloma muzykami zyskjuąc doświadczenie jako producent i aranżer.

Z początku duet, następnie trio i kwartet z Robertem Glińskim, gitarzystą i kompozytorem powstały na potrzebę realizacji projektu Pawła „Ballada Rock ma się dobrze.” Z muzyki owianej tajemniczością o delikatnych, wysublimowanych dźwiękach, dzisiejszy projekt” Love its key” brzmi mocniej, dojrzalej i odważniej.

Teksty docierające do odbiorcy w sposób spontaniczny, naturalny i prosty, podbite brzmieniem zdecydowanych dźwięków gitar, piana czy elektrycznych skrzypiec, potęgują dramaturgię koncertu, który toczy się w atmosferze dialogu z publicznością i wymiany energii w sposób autentyczny. Idee zawarte w tekstach, ich przekaz są w szczególny sposób eksponowane i wraz z muzyką komponowaną wyłącznie na ich potrzeby, tworzą całość co w odbiorze wydaje się być harmoniczną przestrzenią dla słów i dźwięków. Chimeryczny charakter Pawła, życiowe doświadczenia, dzieciństwo w dzielnicy robotniczych osiedli, obserwacja ludzi i sytuacji, przestrzeń polityczno-gospodarcza kraju na przełomie wielu lat, stanowią potencjał pomysłów i inspiracji do tworzenia kolejnych i kolejnych utworów.

Sprawy o których pisze Paweł, dotykają każdego z nas, młodych i starych, bogatych i biednych a prostota przekazu czyni tekst dostępny dla wszystkich.

Brzmienie bez przerostu formy nad treścią, często skąpe wykorzystanie instrumentarium uwydatnia aspekt literacki utworów. Teksty Pawła Łowickiego mieszczą się w kategoriach poetyckich okresu lat 70tych i 80tych, lecz z uwzględnieniem tego co dzisiaj, a muzyka jest pochodną brzmień dylanowskich, folku amerykańskiego i ponadczasowego rocka jakim brzmi Dire Straits.

Niezwykła atmosfera bandu, szczególni ludzie o sercach i umysłach podobnych, pragnienie tworzenia a nie tylko odtwarzania, czyni zespół oryginalnym i jedynym w swoim rodzaju. Profesjonalne podejście muzyków, zaangażowanie i wiedza słyszana jest w każdym aspekcie projektu.

Zespół gra w składzie: Paweł Łowicki- wokal, gitara, Robert Gliński- gitary, Jacek Dzwonowski- skrzypce, Wojtek Królikowski- piano, Marcin Kędzia- bas, Mariusz Migas- perkusja.

Paweł Łowicki realizuje niezwykły, cieszący się ogromnym zainteresowaniem projekt muzyczny, osiąga coraz większą popularność i coraz większą liczbę fanów. Jubileuszowy koncert odbył się 18 stycznia 2019 r. w Klubie Stacherczak w Częstochowie.

cz.info.pl; źródło: Informacja prasowa, foto Waldemar Deska

{gallery}00_fotorelacje/lowicki-5-lat-id-22851:120:81:0:0:jquery_magnificpopup:Sleek{/gallery}