Kolęda dobrych ludzi woli...

Już od 5 lat działa w Częstochowie Fundacja „Walczę z SM”. Wspiera i pomaga ona osobom chorym na stwardnienie rozsiane, oraz inne choroby o podłożu neurologicznym z terenu całego kraju.

Fundacja służy swoim podopiecznym nie tylko w zakresie doradztwa w temacie leczenia i rehabilitacji, ale również finansowo. Fundusze przeznaczane są na cele statutowe, czyli na wspomniane wcześniej zabiegi rehabilitacyjne, leki (niestety bardzo drogie), oraz m.in. na towarzyskie spotkania integracyjne. W ubiegłym roku fundacja otworzyła przedsiębiorstwo społeczne, w którym zatrudnia osoby niepełnosprawne, zagrożone wykluczeniem społecznym.

W sobotę 5 stycznia, odbył się V charytatywny koncert zorganizowany przez Fundację „Walczę z SM” w celu pozyskania środków finansowych. Wydarzenie uświetniły koncerty dobrze znanej, częstochowskiej Ampery i Piersi. Trzeba przyznać, że od strony muzycznej pięknie się skomponowało. Jak wiadomo, repertuar Ampery klasyfikujemy jako akustyczny rock. Muzycy Piersi przygotowali na ten koncert i zagrali swoje przeboje również w wersji akustycznej. Warto było być, pomagać i posłuchać. W przerwie między koncertami odbyła się licytacja, na której można było stać się posiadaczem np. artystycznych grafik, voucher-ów na loty szybowcowe i przejażdżki Teslą.

Podczas rozmowy z prezesem fundacji, panem Zbigniewem Miśkiewiczem, dowiedziałem się, że środki pozyskane podczas licytacji i z biletów – cegiełek, będą wykorzystane również do stworzenia w Częstochowie własnych gabinetów rehabilitacyjnych. Prace nad tym projektem są już mocno zaawansowane.

Aby wspomóc fundację w tej jakże ważnej misji, można przeznaczyć 1% podatku podczas rozliczenia z fiskusem(KRS: 0000427527) lub przekazać darowiznę przez stronę internetową „Walczę z SM”: https://www.walczezsm.pl/index.php/pomoc-dla-fundacji

dla cz.info.pl tekst i foto: Kornel Orłowski

{gallery}00_fotorelacje/piersi-ampera-id-22785:120:81:0:0:jquery_magnificpopup:Sleek{/gallery}